BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
BMW
pil höger pil vänster

BMW i3 94Ah Navi Business

BMW i3 är allt det du förväntar dig av framtidens mobila liv - en ljudlös revolution. På en snabbladdningsstation kan batteriet laddas från 20 - 80 % på ca 30 minuter. Den intelligenta energistyrningen gör bilen flexibel och maximalt effektiv - både i stadstrafik och på längre sträckor. BMW i3 är även utrustad med trefasladdning som standard vilket ger en stabil och snabb laddning även i hemmet. Till alla våra el och hybrider kan du köpa till en Wallbox installerat och klart för att göra din laddning hemma så smidig som möjligt. Miljöbilspremien på denna bilen ligger på 60000kr och betalas ut till ägaren av bilen

397 900 SEK
Årsmodell: 2019 Mil: 0
växellåda
Automatisk
el
El
motor
170 HK
biltyp
Halvkombi
  • check Färg: Grey Edition (även huven är lackerad grå - begränsad utgåva)
  • check Klädsel: Tyg Neutronic Argatsgrå
  • check Fälgar: 19" style 427
  • check Navigationssystem Business
  • check Comfort Edition Plus
  • check Snabbladdning AC/DC
  • check Comfortpaket Advanced
  • check Multifunktionsratt
  • check Avbländningsbara speglar
  • check Elektriskt infällbara speglar
  • check Dryckeshållare
  • check Armstöd fram
  • check Förvaringspaket
  • check Regnsensor
  • check Farthållare
  • check Klimatautomatik
  • check Fri Service 36mån/4.000mil
  • check Vid intresse kontakta någon av våra säljare
  • check Tobias Kron på tel 035-10 40 78 eller Mail: tobias.kron@bendtbil.se
  • check Mats Petersson på tel 035-10 40 79 eller Mail: mats.petersson@bendtbil.se
  • check Ljubisa Tadic på tel 035-29 50 452 eller Mail: ljubisa.tadic@bendtbil.se
  • check Torbjörn Karlsson på tel 035-10 40 60 eller Mail: torbjorn.karlsson@bendtbil.se
  • check Freddy Larsson på tel 035-10 06 54 eller Mail: freddy.larsson@bendtbil.se
  • check Ted Richardsson på tel 035-29 50 459 eller Mail: ted.richardsson@bendtbil.se
  • check Denny Söderqvist på tel 035-15 80 70 eller Mail: denny.soderqvist@bendtbil.se

Jimmy Olsson på tel 035-10 52 16 eller Mail: jimmy.olsson@bendtbil.se Med reservation för ev. felskrivning

YTA173 YTA173

Finansiering

Kontantinsats 0
Avbetalningstid 0

Avbetalningstid
Ränta
Effektiv ränta
Uppläggningsavgift
Aviavgift
Månadskostnad från

Bilfakta

Reg.nr
YTA173
Fordonsår
2019
Mätarställning
0
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El
Fordonstyp
Halvkombi
Färg
Silver

BAGAGEUTRYMME
Volym
260 L

SLÄPVAGNSUPPGIFTER
Tjänstevikt
1356 kg
Totalvikt
1670 kg
Magnus Dahlström
Ansvarig säljare

Magnus Dahlström

KONTAKTA MIG
Jag är intresserad av bilen

Om Bendt
Om Bendt

Bendt Bil ska vara bland de bästa bilhandlarna i Sverige och vi ska göra vårt allra bästa för att leva upp till den förväntningen.

Bendt Bil ska vara bland de bästa bilhandlarna i Sverige och vi ska göra vårt allra bästa för att leva upp till den förväntningen.

- Bengt-Erik Johansson, VD

Hos Bendt Bil i Halmstad hittar ni ett av marknadens bredaste och starkaste bilsortiment. Bendt Bil är ett familjeföretag som grundades 1998 av familjen Bendt.

Företaget är en fullserviceanläggning och är återförsäljare för SAAB, Opel, BMW, MINI, Hyundai samt Isuzu och Opel lätta lastbilar i Halmstad. Vi säljer ca 2500 bilar per år och omsätter över 500 mkr. Idag äger Bengt-Erik Johansson, tillsammans med sina söner, Marcus Johansson och Viktor Johansson, bolaget.

Bendt bil har tagit emot pris för Årets Marknadsförare i Halland 2009 samt Årets Företagare i Halland 2010

Wroom wroom...! 🚗