Personal

Start / Om Bendt Bil / Personal

Bengt-Erik Johansson

Verkställande Direktör

E-mail: bengt-erik.johansson@bendtbil.se

Tel: 035 - 10 40 52

 


Ledning


Bengt-Erik Johansson
Verkställande Direktör

E-mail: bengt-erik.johansson@bendtbil.se

Tel: 035 - 10 40 52

 


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Stefan Carlsson
Ekonomichef

E-mail: Stefan.Carlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 55


Jonas Svantesson
Skadeavdelningschef

E-mail: jonas.svantesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 77


Viktor Johansson
Försäljningschef

E-mail: Viktor.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 67


Marcus Johansson
Marknadschef

E-mail: Marcus.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 51


Marcus Pålsson
Servicemarknadschef

E-mail: Marcus.Palsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 68


Administration


Mattias Eriksson
Biladministratör

Lena Karlsson
Administratör

Therese Nilsson
Administratör

Birgitta Jönsson
Administratör

E-mail: Birgitta.Jönsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 50


Stefan Carlsson
Ekonomichef

E-mail: Stefan.Carlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 55


Bilförsäljning


Denny Söderqvist
Säljare

E-mail: Denny.soderqvist@bendtbil.se

Tel: 035-29 50 451


Jimmy Olsson
Säljare Transportbilar

E-mail: Jimmy.Olsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 52 16


Ljubisa Tadic
Säljare

E-mail: Ljubisa.Tadic@bendtbil.se

Tel: 035-29 50 452


Mats Petersson
Företagsförsäljning

E-mail: Mats.Petersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 79


Rony Olandersson
Säljare transportbilar & Isuzu

E-mail: Rony.olandersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 58


Torbjörn Karlsson
Säljare

E-mail: Torbjorn.Karlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 60


Viktor Johansson
Försäljningschef

E-mail: Viktor.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 67


Tobias Kron
Säljare BMW

E-mail: Tobias.Kron@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 78


Freddy Larsson
MINI Ansvarig

Tel: 035-10 06 54

Epost: Freddy.larsson@bendtbil.se


Ted Richardssson
Säljare

E-mail: Ted.Richardsson@bendtbil.se

Tel: 035 29 50 459


Fredrik Johansson
Product Genius BMW

E-mail: fredrik.johansson@bendtbil.se


Servicerådgivare


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Mattias Bergman
Servicerådgivare SAAB/OPEL/HYUNDAI

E-mail: Mattias.Bergman@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 69


Stefan Andersson
Servicerådgivare SAAB/OPEL/HYUNDAI/ISUZU

E-mail: Stefan.Andersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 76


Stellan Johansson
Servicerådgivare BMW/MINI

E-mail: Stellan.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 46 25


Frida Alfredsson
Servicerådgivare BMW/MINI

E-post: Frida.Alfredsson@bendtbil.se

Tel: 035-104714


Caro Hasic
Servicerådgivare SAAB/OPEL/HYUNDAI

Mail: Caro.Hasic@bendtbil.se

Tel: 035- 10 55 37


Adnan Burzic
Servicerådgivare & Reservdelsrådgivare BMW & MINI

E-post: Adnan.Burzic@bendtbil.se

Tel: 035-104048


Marcus Pålsson
Servicemarknadschef

E-mail: Marcus.Palsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 68


Ulf Axelsson
Garantiansvarig BMW/MINI

E-mail: Ulf.Axelsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 59


Henrik Jansson
Kundmottagare BMW / MINI

Verkstad


Mats Abrahamsson
Mekaniker

Thorbjörn Dellien
Mekaniker

Magnus Johansson
Mekaniker

Leif Pettersson
Rekonditionering

Tibor Henkulj
Rekonditionering

Roger Andersson
Mekaniker Lastvagnar

Karl-Fredrik Eriksson
Hemmainstruktör Opel

Agim Doberbolani
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Armend Kryeziu
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Christian Gudmunsson
Rekonditionering

Tel: 035-10 40 50


David Modée
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Emil Söderström
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Monika Johansson
Lokalvårdare

Mikael Eriksson
Mekaniker

Hassan Noureddine

Abdulrahman Kebbi

Marek Madrzycki
Mekaniker

Marcus Pålsson
Servicemarknadschef

E-mail: Marcus.Palsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 68


Ulf Axelsson
Garantiansvarig BMW/MINI

E-mail: Ulf.Axelsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 59


Reservdelar


Erik Tryggvesson
Reservdelsförsäljare BMW/MINI

E-mail: Erik.Tryggvesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 52 09


Margareta Malmgren
Reservdelsförsäljning SAAB/OPEL/ISUZU/HYUNDAI

E-mail: Margareta.Malmgren@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 64


Robin Pålsson
Reservdelsförsäljning SAAB/OPEL/ISUZU/HYUNDAI

E-mail: Robin.palsson@bendtbil.se

Telefon: 035-10 40 47


Adnan Burzic
Servicerådgivare & Reservdelsrådgivare BMW & MINI

E-post: Adnan.Burzic@bendtbil.se

Tel: 035-104048


Marcus Pålsson
Servicemarknadschef

E-mail: Marcus.Palsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 68


Skadeavdelning


Magnus Axelsson
Lackerare

Simon Karlsson
Lackerare

Jimmy Södergren
Plåtslagare

Lars Lundgren
Plåtslagare

Lajos Poor
Plåtslagare

Philip Severinsson
Plåtslagare

Anders Malmsten
Plåtslagare

Tel: 035-10 40 50


Jonas Svantesson
Skadeavdelningschef

E-mail: jonas.svantesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 77


Mariusz Pelechacz
Lackering

Tel: 035-10 40 50


Anneli Carlberg
Kundmottagare

Telefon: 035-10 40 46

E-mail: Anneli.Carlberg@bendtbil.se


Olof Sjöberg
Kundmottagare

Mail: Olof.Sjoberg@@bendtbil.se

Telefon: 035-10 40 56


Kalle Jäppinen
Plåtslagare

Ivan Tomasic
Plåtslagare

Jamil Nouri

Zoltan Szalay
Plåtslagare

Valon Loshaj
Lackerare

Maria Malm
Kundmottagare Skadeavdelning

Begagnade bildelar


Mikael Svensson
Begagnade Bildelar

Christer Eriksson
Ansvarig Bilskrot/Begagnade Bildelar

E-mail: Christer.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 65


Christer Pålsson
Begagnade bildelar

Magnus Dahlström
Begagnade delar

Adam Stendahl
Begagnade bildelar

Andreas Fridlund
Begagnade bildelar

Tel: 035-10 40 50


Safet Gashi
Begagnade bildelar

Isak Lindberg Simonsson
Begagnade bildelar

Tel: 035-104066

E-Mail: isak.lindberg@bendtbil.se


    Bendt bil

  • Kristinehedsvägen, Box 313,
    301 08, Halmstad
  • 035-10 40 50
  • info@bendtbil.se

Öppettider

Verkstad & Service
Mån - Fre: 07:00-17:00

Skadeavdelning 
Mån - Fre: 07:00-17:00

Begagnade delar 
Mån - Fre: 07:30-16:30

Butik
Mån - Fre: 07:00-17:00

Bilförsäljning
Mån - Fre: 09:30-18:00
Lör: 10:.00 - 13:00

Om Bendt Bil

Hos Bendt Bil i Halmstad hittar ni ett av marknadens bredaste och starkaste sortiment av begagnade och nya bilar. Bendt Bil är ett familjeföretag som grundades 1998 av familjen Bendt. Bendt Bil säljer idag flest begagnade bilar i hela Halland.